Sa meča Španija - Njemačka / - FOTO: FIFA
27/11/2022 u 21:53 h
Milojko ĆukovićMilojko Ćuković

Okršaj Španaca i Njemaca bez pobjednika, "Panceri" u strahu čekaju poslednje kolo!

Fudbaleri Španije odigrali su 1:1 sa Njemačkom u meču 2. kola grupe E Svjetskog šampionata u Kataru

Okršaj evropskih velikana na Al Bajt stadionu bio je prilično zanimljiv naročito u drugom poluvremeu kada su pala oba pogotka.

Prvu veliku priliku na meču propustila je Španija i to u sedmom minutu kada je Dani Olmo pogodio prečku.

Njemačka je u 40. minutu uspjela da postigne pogodak preko Antonija Ridigera, ali je on poništen zbog ofsajda.

U nastavku, Španija je povela u 62. minutu kada je Alvaro Morata sjajno reagovao nakon centaršuta Đordija Albe.

Ogromnu priliku za Njemačku propustio je Džamal Musijala u 73. minutu kada je u situaciji jedan na jedan sa golmanom šutirao pravo u Unaja Simona.

"Panceri" su do poravnanja stigli u 83. minutu kada se nakon jedne gužve najbolje snašao Niklas Filkrug i postavio konačnih 1:1.

Situacija za Njemce je sada izuzetno komplokovana jer imaju samo jedan bod, a u poslednjem kolu će im bitio potrebna pobjeda nad Kostarikom koja ima tri boda.

Španija će igrati protiv Japana i Njemci će navijati za njih. Španci imaju četiri boda, a Japan kao Kostarika tri.

Ovo je ujedno i najveći derbi dosadašnjeg dijela prvanstva u Kataru.

U prvom kolu Španija je sa ubjedljivih 7:0 nadigrala Kostariku, dok je Njemačka iznenađujuće izgubila od Japana 2:1.

Ranije danas Kostarika je nadsigrala Japan 1:0.