Vaterpolisti Crne Gore / - FOTO: WPOLO.ME
26/07/2022 u 15:00 h

"Ajkule" savladale Australiju, boriće se za peto mjesto

Vaterpolisti Crne Gore savladali su Australiju u Strazburu 9:6 u meču za plasman od 5. do 8. mjesta na finalnom turniru Svjetske lige

Neizvjestan meč odigrale su dvije selekcije, ali su na kraju izabranici Vladimira Gojkovića uspjeli da slave i revanširaju se "Kengurima" za poraz u subotu.

Meč je bio jako zanimljiv od samog starta, pa je prva četvrtina završena rezultatom 2:2.

Raspucane su bile obje selekcije u drugoj četvrtini, ali je naša selekcija bila za nijansu bolja i vodila na poluvremenu 5:4.

Uspjele su "Ajkule" da zadrže prednost u trećoj četvrtini, pa je rezultat pred poslednji period bio 6:5 u našu korist.

Neizvjesno je bilo sve do samog finiša odlučujućeg perioda, ali je Crna Gora postigal čak tri gola u samom finišu i tako stigla do trijumfa.

Naša selekcija boriće se za peto mjesto sa pobjednikom duela Srbija - Kanada.

25. april 2024 00:13