Славље црногорских ватерполиста на крају меча / - фото:TOTAL-WATERPOLO.COM/ LASZLO BALOGH
05/09/2021 u 18:00 h

„Ајкулице” освојиле бронзу на рулету

Млада ватерполо репрезентација Црне Горе у борби за треће мјесто на Свјетском првенству била успјешнија од Мађарске

Пенал рулет је за разлику од полуфинала, када су поражени од Италије, био срећан за младе ватерполо репрезентативце Црне Горе у борби за бронзу са Мађарском на Свјетском првенству у Прагу 12:11 – 8:8 (1:2, 2:2, 3:1, 2:3 – 4:3)

„Ајкулице” су диктирале темпо до првог минута треће четвртине (5:3), када су дозволили ривалу да веже три гола и преокрене резултат.

Василије Радовић, Урош Вучуровић и Марко Милић су одговорили истом мјером и довели „црвене” корак до побједничког постоља (8:6), три минута и 59 секунди прије краја.

Финиш је ипак припао Мађарима, који су поготком голмана Брендона Ђапјаша, двије секунде до краја меча, стигли до изједначења.

У серији петераца је у хероја израстао црногорски голман Ален Исљамовић, који је одбранио ударце Винцеа и Вендела Вигварија.

Мађарска – Црна Гора 11:12 (1:2, 2:2, 3:1, 2:3 – 3:4)

Базен пливачког комплекса Подоли у Прагу. Судије: Леван Берешвили (Грузија) и Лазар Анђелић (Србија). Играч више: Мађарска 14 (4), Црна Гора 8 (4). Петерци: Црна Гора 2 (1). Стријелци у серији петераца: Конарик, Сегалми, Месарош (Мађарска), Драшковић, Мршић, Милић, Д. Радовић (Црна Гора).

МАЂАРСКА: Ђапјаш 1 (14 одбрана), Кеви, Сегалми 2 (1), Молнар 1, Батизи, Њири, Месарош 1 (1), Ви. Вигвари 1, Конарик 4 (1), Ве. Вигвари 1, Габор, Арањи, Кором (одбрањени петерац).

ЦРНА ГОРА: Исљамовић (девет одбрана и два петерца), Драшковић 1 (1), Вучуровић 1, Кораћ 1, Мршић 2 (2), Д. Радовић 1 (1), Вујовић, В. Радовић 2, Перковић 2, Милић 1 (1), Вујошевић, Станојевић 1, Маринковић.

Марко Мршић, Василије Радовић и Мирослав Перковић су постигли по два гола за побједнике.

По једном су мрежу ривала затресли Вук Драшковић, Вучуровић, Андрија Кораћ, Данило Радовић, Милић и Станојевић.

У редовима Мађарске се истакао Акош Конарик са четири поготка.

20. april 2024 11:14