Najbrže štafete 4x400m / -FOTO: ASCG
17/06/2024 u 15:44 h
Todor BrajkovićTodor Brajković
Preuzmite našu aplikaciju
Pratite nas na
Pridružite nam se na viber community
Pratite nas
i na telegram kanalu
Pratite nas
i na WhatsUp kanalu
StoryEditor

Atletičarima Mornara najviše medalja u Pljevljima

Najbolji pojedinci 31. Prvenstva Crne Gore za mlađe juniore Anđela Đuranović iz AK Sanja sa šest zlatnih medalja i Mihailo Roćenović, član AK Mornar sa pet medalja - tri zlatne i dvije srebrne

I drugog takmičarskog dana na 31. Pojedinačnom prvenstvu Crne Gore za mlađe juniore, na kojem je u Pljevljima nastupilo preko 100 takmičara iz 12 crnogorskih klubova najviše medalja osvojili su atletičari Mornara - 11, ispred gradskog rivala AK Sanja sa 10 i Oriona sa šest odličja.

Drugog dana su postignuta dva rezultata koja su bolja od rekorda Crne Gore i to: Anđela Đuranović, članica AK Sanja u skoku u dalj za mlađe juniorke (5,58m) i Andrej Đukanović iz Mornara u trci na 400m prepone za pionire (1:03,93).

Najbolji pojedinci nakon dvodnevnih takmičenja na stadionu pod Golubinjom su Anđela Đuranović iz AK Sanja kod mlađih juniorki sa šest zlatnih medalja i kod mlađih juniora Mihailo Roćenović, član AK Mornar sa pet medalja - tri zlatne i dvije srebrne.

image

Najbrže ženske štafete 4x400m

-FOTO: ASCG

Pobjednici po disciplinama: - MLAĐI JUNIORI: 200m: 1. Uroš Kotlaja (Rudar) 23,85, 2. Ilija Ćuzović (Rudar) 23,89, 3. Danil Kušinov (Mornar) 24,81; 800m: 1. Mihailo Roćenović (Mornar) 2:05,15, 2. Boban Madžgalj (Orion) 2:12,69, 3. Matija Bulajić (Nikšić) 2:17,88, 400m prepone: 1. Bogdan Borović (Rudar) 1:02,24, 2. Andrej Đukanović (Mornar) 1:03,93, 3. Sergej Martinović (Sparta) 1:04,18; štafeta 100+200+300+400m: 1. Rudar 2:11,74, 2. Mornar 2:20,33, 3. Mornar 2 2:44,53; Troskok: 1. Nemanja Madžgalj (Orion) 11,86, 2. Nikola Rabrenović (Mornar) 10,41, 3. Danil Kušinov (Mornar) 10,25; Bacanje diska: 1. Matija Damjanović (Tara) 39,00, 2. Radovan Sošić (Tara) 34,80, 3. Elzin Guberinić (Orion) 21,61; Bacanje kladiva: 1. Mikhail Kuzmov (Podgorica) 50,35, 2. Elzin Guberinić (Orion) 26,35, 3. Aleksa Rakočević (Jedinstvo) 22,48; MLAĐE JUNIORKE – 200m: 1. Amra Hubanić (Jedinstvo) 26,93, 2. Dalila Šukurica (Sanja) 27,55, 3. Mina Lukolić (Sanja) 28,59; 800m: 1. Sara Vučetić (Nikšić) 2:29,98, 2. Aleksandra Madžgalj (Jedinstvo) 2:38,42, 3. Jovana Vučetić (Nikšić) 2:45,25; 400m prepone: 1. Elzana Guberinić (Orion) 1:09,55, 2. Anja Novaković (Sanja) 1:10,62, 3. Valentina Perović (Sparta) 1:23,14; štafeta 100+200+300+400m: 1. Sanja 1 2:35,00, 2. Sanja 2 2:39,12, 3. Mornar 2:39,54; Skok u vis: 1. Anđela Đuranović (Sanja) 150, 2. Anja Novaković (Sanja) 140, 3. Olja Simićević (Tara) 140; Skok u dalj: 1. Anđela Đuranović (Sanja) 5,58, 2. Helena Kojičić (Sanja) 4,86, 3. Mina Lukolić (Sanja) 4,52; Bacanje kugle: 1. Mare Martinović (Sparta) 12,17, 2. Kristina Kljajević (Tara) 11,47, 3. Mia Šofranac (Mornar) 11,45; Bacanje kladiva: 1. Kristina Kljajević (Tara) 29,90, 2. Nikolina Marović (Orion) 26,90, 3. Tamara Labović (Mornar) 25,02; Bacanje koplja: 1. Elzana Guberinić (Orion) 36,57, 2. Anđelina Lašić (Tara) 36,49, 3. Mia Šofranca (Mornar) 33,69.

Pratite nas na
Pridružite nam se na viber community
Pratite nas
i na telegram kanalu
Pratite nas
i na WhatsUp kanalu
11. jul 2024 11:48