Najbrže štafete 4x100m / -FOTO: ASCG
16/06/2024 u 12:22 h
Todor BrajkovićTodor Brajković
Preuzmite našu aplikaciju
Pratite nas na
Pridružite nam se na viber community
Pratite nas
i na telegram kanalu
Pratite nas
i na WhatsUp kanalu
StoryEditor

Baranima najviše medalja u Pljevljima

Prvog takmičarskog dana na 31. Pojedinačnom prvenstvu Crne Gore za mlađe juniore atletičari Mornara se okitili sa 11 odličja, ispred AK Sanja sa osam i domaćina Rudara sa sedam

Najviše medalja prvog takmičarskog dana na 31. Pojedinačnom prvenstvu Crne Gore za mlađe juniore, na kojem u Pljevljima nastupa preko 100 takmičara iz 12 crnogorskih klubova osvojili su atletičari Mornara - 11, ispred gradskog rivala AK Sanja sa osam i domaćina Rudara sa sedam odličja.

Na takmičenju na stadionu "Pod Golubinjom" su postignuta dva rezultata koja su bolja od rekorda Crne Gore i to oba je ostvarila članica AK Sanja Anđela Đuranović za mlađe juniorke - u troskoku sa rezultatom 11,99m i na 100 m prepone sa rezultatom 15,29.

Takmičenju su ispred ASCG prisustvovali: Jovica Đurnić, član UO ASCG, generalni sekretar Milan Madžgalj, selektor reprezentacije Osman Erović i članovi stručnog štaba reprezentacije: Marko Ristić, Drago Musić, Danijela Vojinović, Ivan Popović, Branislav Maslovarić i Budimir Jestrović.

image

Najbrže muške štrafete 4x100m

-FOTO: ASCG

Pobjednici po disciplinama - MLAĐI JUNIORI - 100m: 1. Mihailo Roćenović (Mornar) 11,56, 2. Danil Kušinov (Mornar) 11,78, 3. Uroš Kotlaja (Rudar) 11,86; 400m: 1. Mihailo Roćenović (Mornar) 52,15, 2. Uroš Kotlaja (Rudar) 53,88, 3. Andrej Đukanović (Mornar) 55,92; 3000m: 1. Boban Madžgalj (Orion) 10:25,69, 2. Enes Erović (Jedinstvo) 10:29,07, 3. Matija Bulajić (Nikšić) 11:04,45; 110m prepone: 1. Andrej Đukanović (Mornar) 18,26, 2. Bogdan Borović (Rudar) 18,66, 3. Nikola Rabrenović (Mornar) 23,81; štafeta 4x100 m: 1. Rudar 46,68, 2. Mornar 1 47,77, 3. Mornar 2 (Bar) 52,83; Skok u vis: 1. Radovan Sošić (Tara) 195, 2. Ilija Ćuzović (Rudar) 170, 3. Nikola Rabrenović (Mornar) 150; Skok u dalj: 1. Danil Kušinov (Mornar) 6,17, 2. Sergej Martinović (Sparta) 5,80, 3. Ilija Ćuzović (Rudar) 5,42; Bacanje kugle: 1. Matija Damjanović (Tara) 12,39, 2. Almin Ajdarpašić (Lim) 12,14, 3. Rade Šutović (Nikšić) 11,92; Bacanje koplja: 1. Mikhail Kuzmov (Podgorica) 49,94, 2. Radovan Sošić (Tara) 47,23, 3. Elzin Guberinić (Orion) 45,91; MLAĐE JUNIORKE – 100m: 1. Amra Hubanić (Jedinstvo) 12,86, 2. Dalila Šukurica (Sanja) 13,19, 3. Elzana Guberinić (Orion) 13,19; 400m: 1. Sara Vučetić (Nikšić) 1:01,63, 2. Mina Lukolić (Sanja) 1:05,10, 3. Aleksandra Madžgalj (Jedinstvo) 1:07,54; 1500m: 1. Jovana Vučetić (Nikšić) 5:42,72, 2. Anita Zoronjić (Jedinstvo) 5:46,72, 3. Vjera Perišić (Sparta) 6:00,11; 100m prepone: 1. Anđela Đuranović (Sanja) 15,29, 2. Lara Bubanja (Rudar) 15,83, 3. Nikolina Čubranović (Sanja) 16,86; štafeta 4x100m: 1. Sanja 1 51,79, 2. Mornar 1 53,66, 3. Sanja 2 55,13; Troskok: 1. Anđela Đuranović (Sanja) 11,99, 2. Anja Novaković (Sanja) 10,38, 3. Laura Gazivoda (Orion) 10,18; Bacanje diska: 1. Olja Simićević (Tara) 34,54, 2. Mare Martinović (Sparta) 30,71, 3. Jelena Kljajević (Tara) 24,82.

Pratite nas na
Pridružite nam se na viber community
Pratite nas
i na telegram kanalu
Pratite nas
i na WhatsUp kanalu
ТАГОВИ
ASCGAK MORNAR
12. jul 2024 05:34