Ивовић МВП Свјетске лиге / - фото: FINA.ORG
01/07/2021 u 18:58 h

Црногорци освојили треће злато у Свјетској лиги

„Ајкуле” су у комерцијалном такмичењу тријумфовале још 2009. у Подгорици и 2018. у Будимпешти. Ивовић најкориснији играч турнира
Црна Гора – САД 9:8 (2:0, 2:2, 3:3, 2:3)

Базен у Тбилисију. Судије: Периш (Хрватска) и Северо (Италија). Играч више: Црна Гора 6 (1), САД 8 (2). Петерци: Црна Гора 2 (2), САД 3 (2).

ЦРНА ГОРА: Кандић (седам одбрана и петерац), Бргуљан, Перковић, Петковић 2, Чучковић, Обрадовић, Видовић, Укропина, Ивовић 5 (1), Спаић 1, Матковић 1, Банићевић, Тешановић.

САД: Волф, Хупер 1, Вавић, Оберт, Дауб 3, Купидо, Халок 2, Вудхед, Бовен 1 (1), Стивенсон, Смит, Ирвин 1 (1), Холанд (девет одбрана).

Ватерполисти Црне Горе су освојили треће злато у Свјетској лиги.

Изабраници Владимира Гојковића су у финалу завршног турнира у Тбилисију савладали Сједињене Америчке Државе.

„Црвени” су најбољи у комерцијалном такмичењу били 2009. у Подгорици и 2018. у Будимпешти.

У својој ризници „ајкуле” имају и сребро из Ниша 2010. и бронзана одличја из Чељабинска 2013. и Дубаија, годину дана касније, по чему су други на вјечној листи, иза рекордера Србије.

Поново су Црногорци играли одлично у одбрани, Американци су први гол постигли након девет и по минута игре.

„Јенкији” су једини пут у егалу били у трећем минуту друге четвртине (2:2), али су Марко Петковић и Александар Ивовић брзо ставили званично трећу репрезентацију Европе у контролу над утакмицом.

Добар је на голу био Славен Кандић.

Чувар мреже француског Пај д`Аја је на старту треће дионице одбранио петерац и спријечио екипу Дејана Удовичића да изједначи на 4:4, након чега је тандем Ивовић–Петковић први пут одвео „црвене” на плус три (6:3).

Пришли су Амери на 6:7.

Најбољи актер утакмице, Лека Ивовић је „хаубицом” са дистанце и поготком из петерца, донио други пут свом тиму три гола вишка (8:5).

Жилави Американци се нису предавали, пришли су на 7:8, три минута прије краја.

Имали су чак шансу и да изједначе, али је Кандић био сигуран, док је Душан Матковић, минут и 43 секунде прије краја, разријешио све дилеме (9:7).

Бронзу су освојили Грци, побједом над Италијом 10:8.

За најбољег играча такмичења проглашен је црногорски ас, Александар Ивовић.

23. april 2024 20:32