Rukometašice Đera / -FOTO: ŽRK ĐER
29/04/2023 u 21:35 h

Đer i Mec blizu finalnog turnira

Mađarice u gostima dobile Odenze, Francuskinje savladale Ferencvaroš

U prvim mečevima četvrtfinala Lige šampiona za rukometašice, Đer je kao gost slavio protiv Odenzea sa 29: 27 (12:17), dok je Mec pobijedio Ferencvaroš sa 32:26 (15:13) u Mađarskoj.

Đer je slovio za favorita protiv Odenzea, ali je imao velikih problema u prvom meču, jer je poslije prvog poluvremena imao minus od pet golova.

Mađarice, koje su uvijek jedne od favorita za osvajanje Lige šampiona, dodale su gas u nastavku meča.

Uspjele su da stigne do preokreta, pa prilično mirno čekaju revanš na svom parketu.

Prevagu na tasu Đera, donijele su Gros sa devet, Fodor sa četiri, odnosno Hansen, Oftedal i Haugsted sa po tri gola.

Kod Odenzea, Van Vetering je postigla šest, Hutser četiri, Ikehara tri gola.

Mec je nadigrao Ferencvaroš u Mađarskoj, stekao je kapital od šest golova i gotovo je izvjesno da će ponovo biti učesnik finalnog turnira.

Raspoložene za igru u napadu kod Meca, bile su Horacek sa osam, Maslova i Valentini sa po pet golova.

Kod Ferencvaroša, Malestajn i Bolk su postigle po sedam golova.

U ostalim mečevima četvrtfinala koji su na programu danas snage će odmjeriti Esbjerg i Dinamo Bukurešt (16 sati), odnosno Rapid Bukurešt i Vajpers (14).

24. april 2024 19:06