Uspješan start CEV Srebrne lige / -FOTO: OSCG
19/05/2024 u 20:15 h

Druga pobjeda odbojkašica Crne Gore

Izabranice selektora Milorada Krunića prvi vikend CEV Srebrne lige završile sa maksimalnih šest bodova -nakon trijumfa nad Farskim ostrvima u Podgorici, "crvene" savladale i Gruziju sa 3:1

Odbojkašice Crne Gore završile su prvi vikend CEV Srebrne lige sa maksimalnih šest bodova - nakon trijumfa nad Farskim Ostrvima 3:0, tim Milorada Krunića je večeras u dvorani "Verde" bio bolji i od Gruzije 3:1 (25:13, 23:25, 25:14, 25:16).

U prvom setu Gruzijke su se dobro držale do njegove polovine i rezultata 13:13, kada su domaće na servis Nevene Vukčević napravile seriju od 12:0 za 25:13. Drugi set je pripao odbojkašicama Gruzije, koje su izjednačile na 1:1, da bi naredna dva protekla u dominaciji "crvenih".

Poene za crnogorsku reprezentaciju osvojile su: Simona Petranović 20, Danijela Džaković 16, Nevena Vukčevića 15, Saška Đurović 11, Mina Dragović 10, Marija Šušić pet, te Darja Popović i Lana Rakočević po jedan.

U poraženom timu dvocifren učinak je imala samo An Kalandadze (16).

Crna Gora sljedećeg vikenda na turniru u Portugalu igra sa Islandom i domaćinom.

22. jul 2024 10:51