Članovi AK Podgorica u Peskari / -FOTO: ASCG
27/09/2023 u 09:45 h

Dvije medalje za atletske veterane u Italiji

Na Prvenstvu Evrope za veterane u atletici u Peskari nastupilo četvoro predstavnika Crne Gore - članovi AK Podgorica Božidar Jaredić, Gojko Banjević i Dejan Živković i Svetlana Useinović iz Mornara

Na Prvenstvu Evrope za veterane u atletici, koje je održano u Peskari među preko 5.000 takmičara nastupilo je i četvoro predstavnika Crne Gore - članovi AK Podgorica Božidar Jaredić, Gojko Banjević i Dejan Živković i Svetlana Useinović iz Mornara, koji su osvojili dvije medalje.

image

Uspješan debi Jaredića

Srebrom se u svom debitantskom nastupu na ovakvom takmičenju okitio Božidar Jaredić u bacanju kugle u kategoriji M-85, dok je Svetlana Useinović osvojila bronzu u trci na 10.000 metara u kategoriji W- 65.

image

Bronzana Svetlana

Gojko Banjević nije bio miljenik "fortune" jer mu je za samo jedan santimetar izmakla bronza u kategoriji M-70 u bacanju kugle, pa se sa rezultatom 12.61 metara morao zadovoljiti četvrtim mjestom u Evropi, dok je povreda omela Dejana Živkovića da ostvari bolji plasman - on je u kategoriji M-55 zauzeo 12. mjesto.

24. april 2024 16:46