Rukometašice Budućnosti / - FOTO: ŽRK BUDUćNOST
17/09/2022 u 17:32 h

Esbjerg slavio u Podgorici, prvi poraz Budućnosti u LŠ

Rukometašice Budućnosti poražene su od Esbjerga u Podgorici 28:23 u drugom kolu grupe B Lige šampiona

Crnogorski tim bio je u zaostatku cijelo prvo poluvrijeme, ali ej u nastavku protiv favorizovanog rivala pokazao jako dobru igru, imao egal u jednom momentu, ali nije uspio da stigne do iznenađenja.

Na startu meča Budućnost je imala priključak za ekipom Esbjerga. Gošće su ubrzo uspostavile svoju prepoznatljivu igru i uvećavale prednost.

U takvim okolnostima Esbjerg je brzo stigao do povoljnog rezultata i na poluvremenu vodio 16:11.

Ipak, izabranice Bojane Popović odlično su odigrale prvih 20 minuta drugog poluvremena.

Budućnost je zategla dobranu, poboljšala napad, a prednost Esbjerga se topila. U jednom momentu Budućnost je poravnala na 20:20.

Iskustvo gostujuće ekipe presudilo je u tih poslednjih 10 minuta. Esbjerg je ponovo povratio vođstvo u svoiju korist i na kraju u finišu stigao do trijumfa.

Ovo je za ekipu Budućnosti bio prvi poraz nakon što je u prošlom kolu savladala Kastamonu u gostima.

Esbjerg je u prvom kolu poražen od Đera.

29. april 2024 09:11