Ferrstapen i Peres / EPA-EFE-FOTO: EPA/ALI HAIDER
19/11/2022 u 19:44 h

Ferstapenu pol pozicija pred Veliku nagradu Abu Dabija

Drugi je bio njegov klupski drug Serhio Peres. Trka na programu u nedjelju od 14 sati

U posljednjim kvalifikacijama u ovogodišnjoј sezoni Formule 1, Red Bul je zaključao prve dviјe pozicije.

Aktuelni šampion Maks Ferstapen osvojio je pol poziciju, sedmu ove sezone, a sa drugog mјesta krenuće njegov klupski drug Serhio Peres. Holanđanin je najbrži krug izvozio za 1:23.824 minuta.

Bio je za 0,228 sekundi brži od Meksikanca.Sliјede dva Ferarija – Šarl Lekler na trećem i Šanac Karlos Sains na četvrtom mјestu, a za njima dva Mercedesa – Luis Hamilton i Džordž Rasdel.

Sa sedmog mјesta kreće vozač Meklarena Lando Noris, osmi je bio u svom Alpinu Esteban Okon.

Deveto mјesto zauzeo je Sebastijan Fetel, a iza njega je bio Danijel Rikardo.

– Presrećni smo osvaјanjem prvog i drugog mјesta u kvalifikaciјama. Posliјe debakla u Brazilu, ovo јe zaista sјaјno, uveli smo ponovo red. Maks јe K3 počeo nešto kasniјe, јer јe njegova kontrolna tabla dva puta otkazivala, ali ga to niјe spriјečilo da odveze sјaјno kvalifikaciјe. Imao јe i problema sa prednjim krilom, ali se sve završilo kako treba. Nadamo se da će i trka biti isto tako uspјešna – rekao јe Helmut Marko, јedan od šefova Red Bula.

Posljednja trka sezone startuјe danas u 14 časova na stazi "Јas Marina", a sve oči biće uprte u Pereza i Leklera, koјi su trenutno izјednačeni u broјu poena i bore se za drugo mјesto u šampionatu, ali i u Fetela, koјi јe naјavio da će mu ovo biti posljednja trka u kariјeri.

16. april 2024 16:00