Uspješan debi novog trenera Vladimira Marića / -FOTO: POK CG
16/03/2023 u 16:12 h

Filip Radović pobjednik mastera u Linjanu, Bakiću bronzana medalja

Radović je danas u finalnom meču kategorije S10 pobijedio Poljaka Igora Mištala, koji je u polufinalu eliminisao Bakića

Crnogorski stonoteniser Filip Radović pobjednik je Mastersa u Linjanu, koji je okupio blizu 300 stonotenisera iz 30 država svijeta, dok je Luka Bakić zaustavljen u polufinalu i nastup je završio sa bronzanim odličjem.

Radović je danas u finalnom meču kategorije S10 pobijedio Poljaka Igora Mištala 3:1 (7:11,11:9, 12:10 i 11:7) i nakon pet pobjeda, sa samo dva izgubljena seta, došao do zlatne medalje. Ranije danas u polufinalnom meču eliminisao je Poljaka Pavela Vlodiku 3:1 (11:9, 12:10 i 11:7). Osvajač bronzane paraolimpijski medalje sa maksimalnim učinkom, kao prvoplasirani, završio je takmičenje u grupi i izborio direktan plasman u polufinale. Radović je na startu takmičenja pobijedio Italijana Lorenca Karduu 3:0 (11:7,11:5 i 11:8), u drugom kolu bio je bolji od Japanca Mahira Funajame 3:0 (11:9,11:8 i 11:7), dok je u trećem bio ubjedljiv protiv Filipa Heina iz Liksemburga 3:0 (11:2, 11:4 i 11:3). On je treći put slavio u Linjanu, u pojedinačnoj seniorskoj konkurenciji, nakon što je najbolji bio i 2016. i 2019. godine. Osvajao je u Linjanu dva puta i trofeje u ekipnoj konkurenciji.

Bakić je u polufinalnom meču poražen od Igora Mištala 3:1 (6:11, 11:8, 11:8 i 11:7). On je ranije danas u četvrtfinalnom meču eliminisao Italijana Lorenca Karduu 3:1 (9:11, 11:9, 11:8 i 11:9). Nastup među osam najboljih izborio je kao drugoplasirani u grupi, sa dva trijumfa i porazom. Bakić se, nakon startnog poraza od Poljaka Pavela Vlodike 3:0 (11:9, 14:12 i 11:1), pobjedama protiv Sian Jin Sua iz Kineskog Tajpeha 3:0 (11:6, 11:4 i 11:3) i Italijana Lorenca Magarelija 3:0 (11:3, 11:4 i 11:7) domogao drugog mjesta i četvrtfinala.

Na turniru u Italiji na klupi crnogorske reprezentacije debitovao je Vladimir Marić, a crnogorski reprezentativci Radović i Bakić su zvanično počeli kvalifikacije za Paraolimpijske igre u Parizu.

18. april 2024 07:40