Banjaja povećao prednost / -FOTO: MIRKO LIZARI
26/06/2023 u 00:24 h
Todor BrajkovićTodor Brajković

Frančesko Banjaja najbrži u Asenu

Drugo mjesto zauzeo vozač VR 46 tima Marko Beceki, a treće Aleš Espargaro iz Aprilije

Motociklista Dukatija Frančesko Banjaja pobjednik je Moto GP trke za Veliku nagradu Holandije.

Italijanski vozač i aktuelni svjetski prvak na stazi u Asenu ostvario je četvrtu pobjedu u glavnoj trci i slavio ukupno sedmi put ove sezone.

Drugo mjesto zauzeo je vozač VR 46 tima Marko Beceki, dok je do pobjedničkog podijuma došao i Aleš Espargaro iz Aprilije, nakon što je zbog izlaska sa staze kažnjen vozač KTM-a Bred Binder.

Banjaja u generalnom plasmanu vodi sa 194 boda, drugi je Horhe Martin iz Pramak Dukatija sa 159 bodova, a Beceki je treći sa bodom manje.

Trkačkom vikendu u Asenu prisustvovalo je gotovo 180.000 gledalaca.

Naredna trka Moto GP šampionata vozi se 6. avgusta za Veliku nagradu Velike Britanije na stazi Silverston.

03. maj 2024 18:32