Мађари прејаки / - фото: Дан/Срђан Бољевић Ђиђо
26/09/2021 u 11:44 h

Једно добро полувријеме недовољно против Орвушија

Јадран – ОСЦ 9:12 (3:2, 3:4, 2:3, 1:3)

Базен: СЦ „Морача” у Подгорици. Играно без присуства публике: Судије: Зајдел (Њемачка) и Цварт (Холандија). Играч више: Јадран 9 (4), ОСЦ 5 (1). Два играча више: Јадран 2 (2), ОСЦ 1 (1). Петерци: ОСЦ 2 (2).

ЈАДРАН: Ђуровић (седам одбрана), Вујичић, Вучуровић 1, Сладовић, Вујовић 1, Д. Радовић 5, Муришић, Гардашевић 1, Мускат, В. Радовић 1, Чарај, Петковић, И. Радовић.

ОСЦ: Леваи, Силади 1, Манхерц 2 (1), Варнаи, Саламон 1, Чачовски 2, Арањи, Тот, Вигвари 4 (1), Буриан, Бундшхух, Хараи 2, Деваи (осам одбрана).

Ватерполисти Јадрана поразом од Орвушија закључили су турнир првог круга квалификација за Лигу шампиона у Подгорици.

Млади Новљани су пружили добру партију против мађарског великана, након серије 3:0 диктирали темпо у првом полувремену (3:1, 5:3, 6:5).

ОСЦ је са три везана гола на истеку друге и уласку у трећу четвртину преокренуо на 8:5 и искусно привео меч крају.

Ватерполисти Јадрана су турнир у Подгорици окончали на трећем мјесту, иза Мађара и имењака из Сплита.

Поред Орвушија и два Јадрана, пласман у другу рунду квалификација изборио је и грчки Аполон.

Синтез из Казања, Енка из Истанбула и литвански Жаибас су завршили такмичење.

25. april 2024 03:41