Selekcija Crne Gore / -FOTO: RSCG
02/08/2023 u 21:28 h

Kadeti na startu SP ubjedljivi protiv Gruzije

Crveni slavili sa 34:19

Kadetska rukometna selekcija Crne Gore pobjedom je orvorila učešće na Svjetskom prvenstvu, koje je danas počelo u Hrvatskoj. Crveni su u prvo kolu bili ubjeljivi protiv Gruzije – 34:19, a igra koju su prikazali svakako obećava pred nastavak šampionata.

Generacija koju predvodi trener Draško Mrvaljević dominirala je u svim segmentima tokom čitavog meča, već na poluvremenu imala je značajnu prednost (16:11), prednost je bila dvocifrena od 47. minuta (26:16), za ubjedljivu pobjedu na početku smotre 32 najbolje selekcije svijeta.

Darko Đurković je bio najefikasniji sa devet golova, dok je Andrej Dobrković postigao pet. Igor Mrvaljević, Milorad Bakić, Filip Gazdić i Todor Bulatović po tri puta su zatresli mrežu rivala. Lazar Sredanović je upisao 11 odbrana.

Crna Gora če u petak od 19.30 sati će igrati protiv Sjeverne Makedonije koja je na startu poražena od Norveške sa 25:27.

04. maj 2024 20:56