Rukometašice Crne Gore / -FOTO: RSCG/STEFAN IVANOVIĆ
20/11/2022 u 19:45 h

"Lavice" dobile Francusku i uzele bronzu

Rukometašice Crne Gore osvojile odličje nakon 10 godina

Uspjele su rukometašice Crne Gore da se domognu odličja na Evropskom prvenstvu.

U meču za bronzu u Ljubljani su savladale Francusku, nakon dva produžetka od po pet minuta, sa 27:25 (13:12) i tako joj se revanširale za poraz iz druge faze u Skoplju (27:19).

„Lavice“ su vodile tokom većeg dijela meča, u 47. minutu su vodile 20:17, ali je Francuska preokrenula (21:20). Izjednačenje je donijela Jovanka Radičević u 58. minutu, a prednost Đina Jauković 60 sekundi prije posljednjeg zvuka sirene (22:21).

Francuskinje su imale napad za izjednačenje, ali je Debora Lasurs napravila grešku u napadu, odnosno suđeno joj je probijanje. Grešku su napravile igračice Crne Gore u posljednjem napadu, Itana Grbić je napravila faul i dobila je direktan crveni karton, a Francuska sedmerac.

Odgovornost je preuzela Deuna Zadi i bila je precizna, pa se ušlo u produžetke (22:22).

Na početku drugog produžetka, „lavice“ su povele 25:23, potom 26:24. Minut i 19 sekundi do kraja, Deuna Zadi je promašila sedmerac i slavlje igračica, stručnog štaba i navijača je moglo da počne.

Na kraju su izabranice Bojane Popović zasluženo stigle do trijumfa.

Tako su došle do drugog odličja na kontinentalnim šampionatima, pošto imaju zlato iz Beograda 2012. godine. Bile su i srebrne na Olimpijskim igrama u Londonu.

Jovanka Radičević i Đurđina Jauković su dale po šest golova, a Itana Grbić četiri.

U redovima Francuske, najefikasnija je bila Lusi Granier (četiri).

25. april 2024 15:30