Odlična partija Vasilija Kaluđerovića / -SRDJAN BOLJEVIC
02/11/2023 u 18:58 h

"Lavovi" u nastavku očitali lekciju Rumuniji (38:28)

Dobra uvertira za završne pripreme u decembru

Prva provjera za Evropsko prvenstvo u Njemačkoj bila je uspješna - muška rukometna reprezentacija Crne Gore slavila je ubjedljivu pobjedu protiv Rumunije u prijateljskom meču u dvorani "Verde" (38:28).

Nakon oscilacija u prvom poluvremenu u kojem su imali vođstvo od 11:6, a onda dozvolili rivalu da se vrati u meč i preokrene (12:13) nastavak je protekao u znaku "lavova". Rumunija je držala priključak do 40. minuta, a onda je Crna Gora dominirala do kraja meča i došla do ubjedljive pobjede protiv tima koji vodi legendarni Ćavi Paskval i koji će takođe, nastupiti na EHF Euro 2024.

Miloš Vujović i Vasilije Kaluđerović predvodili su Crnu Goru do trijumfa sa po devet golova, dok su Aleksandar Bakić i Stefan Čavor postigli po tri.

Nikola Matović je imao sedam, Haris Suljević dvije, a Nebojša Simić jednu odbranu.

Reprezentacija će još sjutra trenirati u Podgorici, a na okupu će ponovo biti od 20. decembra, kada počinju završne pripreme za Evropsko prvenstvo.

12. maj 2024 20:42