Detalj sa meča / -FOTO: CETINJSKI LIST
01/04/2023 u 20:34 h

Lovćen u velikom derbiju “okrenuo” Budvansku rivijeru i stigao na korak od titule

Cetinjani slavili 26:25

U derbiju 17. kola domaćeg šampionata, rukometaši Lovćena savladali su Budvansku rivijeru rezultatom 26:25.

Cetinjani nakon ovog trijumfa imaju četiri boda više od Budvana i gotovo sigurno će u svoje vitrine vratiti pehar namijenjen šampionu Crne Gore.

Lovćen je veoma dobro otvorio večerašnji susret. Imao je kontrolu rezultata i prednost sve do 20 minuta kada su Budvani zaigrali mnogo bolje.

Razbranio se golman Pešič, bekovi su dolazili do sjajnih rješenja, pa su gosti na poluvrijeme otišli sa dva gola (13:11).

U istom ritmu Budvani su bili i početkom nastavka, a kada je Balša Račić u 37. minutu pogodio za 16:11 činilo se da Budvani nezaustavljivo hitaju ka pobjedi.

Ipak, tajm-aut Vlatka Đonovića probudio je rukometaše Lovćena, ali i cetinjsku publiku koja je nosila najtrofejniji crnogorski tim do velikog preokreta, koji je stigao na 15 mintua prije kraja (20:19).

Domaćin je od tog trenutka disciplinovanom igrom u odbrani kontrolisao rezultat, a na kraju i stigao do najvažnije pobjede u sezoni.

Nabolji u pobjedničkoj ekipi bio je Filip Krivokapić koji je postigao deset golova.

U narednom kolu, rukometaši Lovćena igraće protiv Sutjeske, u Nikšiću.

17. april 2024 22:34