Za zlato protiv Jermenca / -FOTO: BSCG
01/05/2023 u 20:21 h
Todor BrajkovićTodor Brajković

Mirko Šarčević u finalu Evropskog prvenstva u boksu za mlade

Član BK Bijelo Polje u polufinalu kategorije do 80 kg šampionata u Jermeniji pobijedio Rusa Ramazana Magomedkanova sudijskim preglasavanjem 4:3

Crnogorski bokser Mirko Šarčević nastavlja da pomjera granice - član BK Bijelo Polje se plasirao u finale Evropskog prvenstva za mlade u Jerevanu.

On je danas u polufinalnom meču kategorije do 80 kilograma pobijedio Rusa Ramazana Magomedkanova sudijskim preglasavanjem 4:3.

Šarčević je, u još jednom dobro odrađenom meču, pobijedio izuzetno kvalitetnog borca, u neizvjesnoj borbi, u kojoj su pobjednika odlučivale nijanse.

Na putu do borbe za zlato učenik trenera Mugoše Kovačevića i reprezentativnog trenera Sergeja Kudrijavceva je eliminisao Luiđija Šalova iz Hrvatske i tamnoputog Njemca Stivena Učena Ndouku.

Rival u finalu i meču za jedino evropsko odličje koje mu nedostaje, biće mu domaći borac Agvan Aleksijan iz Jermenije, koji je u polufinalnoj borbi eliminisao Rumuna Davida-Anđela Teodeskua.

Finalni meč na programu je u srijedu.

Šarčešvić je u Jerevanu osvojio svoju treću evropsku medalju na trećem kontinentalnom šampionatu.

On se prošle godine okitio bronzanim odličjem na Evropskom prvenstvu za mlade u Sofiji, u kategoriji do 71 kilogram.

U karijeri ima i srebrnu medalju, godinu ranije, sa juniorskog Evropskog prvenstva u Gruziji.

03. maj 2024 08:15