Разочарење црногорских ватерполиста након пенал серије / - фото: TOTAL-WATERPOLO.COM/LASZLO BALOGH
04/09/2021 u 20:56 h

Млади на пенал-рулету прокоцкали финале

Црногорска ватерполо репрезентација састављена од двадесетогодишњака против Италије стигла велики заостатак, али није имала среће

Млада ватерполо репрезентација Црне Горе играће у недјељу од 16.30 сати са Мађарском за бронзану медаљу на Свјетском првенству у Прагу, пошто је у полуфиналу, након петераца, поражена од Италије 12:14.

Меч је у регуларном току завршен резултатом 10:10 (2:2, 1:4, 3:3, 1:4).

Занимљиво је да су „азури” на исти начин у четвртфиналу елиминисали Шпанију.

Изабраници Миодрага Мировића су након пет минута игре у трећој дионици заостајали четири гола за „азурима” (5:9), али су у финишу одиграли изванредно.

Серијом 3:0 су пришли на минус један, пет и по минута до краја.

Давиде Окионе је вратио Италијанима два гола предности, да би Данило Радовић и Вук Драшковић изједначили на 10:10.

У последња три минута и 49 секунди нико није успио да затресе мрежу, па се ушло у петерце.

Андрија Кораћ и Урош Вучуровић нису имали среће у трећој и четвртој серији пенал рулета, док су код „азура” сви били хладнокрвни.

Окионе је са четири гола био најефикаснији актер утакмице, док се у редовима Црне Горе истакао Драшковић са три поготка.

Данило Радовић и Мирослав Перковић су постигли по два, а Кораћ, Марко Мршић, Јован Вујовић, Петар Вујошевић и Ђорђије Станојевић по један погодак.

Италијани ће за трофеј играти са Србијом, која је резултатом 10:7 (1:2, 4:2, 3:2, 2:1) побиједила Мађарску.

27. april 2024 20:20