Džudo reprezentacija / - FOTO: DžUDO SAVEZ CRNE GORE
17/07/2022 u 17:41 h

Mladim džudistima srebro u Bugarskoj

Seniorska džudo reprezentacija Crne Gore kao drugoplasirana završila je nastup u ekipnom dijelu Balkanskog prvenstva u Bugarskoj

Crnogorski džudisti su u Pazardžiku, u finalnom meču, poraženi od Bosne i Hercegovine.

Bronzano odličje pripalo je domaćoj reprezentaciji.

O kakvom se rezultatu radi najbolje govori podatak da su naši takmičari iza sebe ostavili reprezentacije kao što su Turska, Bugarska, Rumunija - saopšteno je iz Džudo saveza.

Crnogorski džudisti nastup u pojedinačnom dijelu šampionata završili su sa sedam medalja – po dvije zlatne i bronzane i tri srebrne.

Prvakinje Balkana postale su Tamara Gardašević (do 63) i Jovana Peković (do 78), srebrne medalje osvojili su Ivana Šunjević (do 63), Nikola Gušić (do 90) i Slobodan Vukić (preko 100), a bronzane Elma Ličina (do 57) i Novo Raičević (do 90 kilograma).

Meč za medalju, zbog povrede, predao je Petar Radović (do 60). Kao petoplasirani završili su i Stevan Nikčević (do 73) i Nikola Gardasević (do 81).

Šampionat u Bugarskoj okupio je borce iz Turske, Bosne i Hercegovine, Rumunije, Bugarske, Grčke, Makedonije, Kosova, Albanije, Kipra i Crne Gore.

29. april 2024 13:08