Srđan Mrvaljević sa medaljom / -FOTO: PRIVATNA ARHIVA
19/06/2023 u 16:04 h
Dan portalDan portal

Mrvaljeviću bronzana medalja na Afrika open u Abidžanu

Crnogorski džudista Srđan Mrvaljević osvojio je bronzanu medalju na Afrika open u Abidžanu, u Obali Slonovače.

Mrvaljević je na startu takmičenja u kategoriji do 90 kilograma na startu pobijedio domaćeg takmičara,

Sedrika Guedea, dok je u drugom kolu poražen od Senegalca Rajana Dakoste, koji je kasnije osvojio trofej.

U repesažu eliminisao je Mohameda Monteira iz Obale Slonovače, a u meču za medalju bio je bolji Abdulaja Milimona iz Gvineje.

Turnir je okupio više od 200 takmičara iz 27 država, a u kategoriji do 90 kilograma nastupilo je 18 džudista.

Mrvaljević je kazao da je srećan zbog medalje i novih olimpijskih bodova.

- Definitivno moj dan, fenomenalno sam se osećao na strunjači, velika snaga, jaka izdržljivost i atraktivna bacanja su nešto što je obilježilo bronzanu medalju sa Opena i donijelo mi nove olimpijske bodove - rekao je Mrvaljević u izjavi dostavljenoj agenciji MINA.

15. maj 2024 05:39