Popović na pobjedničkom postolju / -FOTO: KK BUDUćNOST
24/03/2024 u 15:11 h

Nikola Popović bronzani u Čačku

Karatista Budućnosti osvojio je bronzanu medalju u konkurenciji mlađih seniora U21 u kategoriji -84kg

Na internacionalnom karate turniru "52. Zlatni pojas Čačka", na kojem je učestvovalo više od 1000 takmičara iz preko 20 zemalja, takmičar karate kluba Budućnost Nikola Popović osvojio je bronzanu medalju u konkurenciji mlađih seniora U21 u kategoriji -84kg.

Karatista podgoričkog kluba je u prvoj borbi bio bolji od Šveđanina Ale Tage Gunarsona sa 3:2, potom je dominantno savladao karatistu iz Bosne i Hercegovine Bakira Gološa sa 4:0.

U četvrtfinalu je iizgubio od domaćeg takmičara Miloša Kranajca, ali je u repasažu bio bolji od Luke Uvtića reezultatom 5:2 što je bilo i dovoljno za bronzanu medalju.

Karatisti Budućnosti nakon Čačka nastupaju na turniru u Beogradu.

28. april 2024 00:36