Argentina lako do bodova u La Pazu / EPA-EFE-LUIS GANDARILLAS
13/09/2023 u 09:42 h

Nove pobjede Argentine i Brazila

Gaučosi lako savladali Boliviju, a Selesao tek u 90. minutu slomio Peru u Limi

Odigrano je drugo kolo južnoameričkih kvalifikacija za Mundijal 2026. godine - nove pobjede upisali su Argentina i Brazil, i sa maksimalnim učinkom odradili septembarski ciklus.

Na 3.625 metara nadmorske visine, u La Pazu Argentina je i bez Lionela Mesija koji je meč gledao sa klupe lako savladala Boliviju, dok se Brazil u Limi mučio 90 minuta, a onda je u junaka Selesaa izrastao štoper Markinjos, pošto je nakon dobrog ubacivanja Nejmara iz kornera glavom pogodio mrežu Pedra Galjesea. Ekvador je nastavio dobru tradiciju u mečevima protiv Urugvaja na svom terenu i izvojevao četvrtu vezanu pobjedu, Venecuela je u trećem minutu nadoknade golom Rondona iz penala srušila Paragvaj, dok su Čile i Kolumbija remizirali bez golova.

Rezultati drugog kola: Bolivija - Argentina 0:3 (0:2) (E. Fernandez 31, Taljafiko 42, N. Gonzales 84), Ekvador - Urugvaj 2:1 (1:1) (Feliks Tores 45+5, 61 - Kanobio 38), Venecuela - Paragvaj 1:0 (0:0) (Rondon 90+3pen), Čile - Kolumbija 0:0, Peru - Brazil 0:1 (0:0) (Markinjos 90).

13. maj 2024 08:43