Revanš u utorak u Podgorici / -FOTO: OSCG
07/04/2023 u 22:08 h

Odbojkaši Budućnost volley-a napravili brejk na startu finalne serije plej-ofa

Podgoričani slavili u Budvi sa 3:1 (25:22, 29:27, 12:25, 28:26)

Odbojkaši Budućnost volley-a napravili su brejk u prvom meču finalne serije plej-ofa u Budvi, slavili sa 3:1 (25:22, 29:27, 12:25, 28:26) i poveli u seriji, koja se igra do tri pobjede. Bio je to drugi trijumf Podgoričana protiv Budve, nakon trijumfa u novembru u regularnom dijelu sezone 3:2, takođe u gostima.

-Izuzetno sam ponosan na moju ekipu, jer poslije teškog poraza u Herceg Novom fenomenalno je vratiti se ovako. Mada smo radili na tome da se vratimo što prije. Momci su pokazali veliku želju i borili se za svaki poen. Jeste malo u trećem setu bilo pada, jer istrošili smo se u prva dva, ali smo se na pravi način vratili u četvrtom setu i fokusirali se na ono što treba da radimo kao u prva dva seta, zadovoljan je nakon meča bio trener Budućnost volley-a, Miljan Bošković.

U redovima Budućnosti najbolji su bili Bojan Strugar sa 18 osvojenih poena i Arman Čirić sa 16. Na drugoj strani, odličnu partiju pružio je korektor Aleksandar Gmitrović sa 27 osvojenih poena.

Serija se seli u Podgoricu – druga utakmica finala plej-ofa EPCG Superlige odigraće se u utorak od 18 časova u SC "Morača".

03. maj 2024 16:12