Titula otišla za Bijelo Polje / -FOTO: OSCG
29/05/2023 u 09:16 h

Odbojkaši Jedinstva šampioni u juniorskoj konkurenciji

Drugo mjesto pripalo juniorima Budućnost volley-a, dok su bronzu osvojili odbojkaši Galeba Liko Soho Group-a

Odbojkaši Jedinstva osvojili su titulu prvaka Crne Gore u juniorskoj konkurenciji za sezonu 2022/2023.

Nakon odigrana dva turnira i formiranja konačne tabele Bjelopoljci su osvojili prvo mjesto, drugo je pripalo juniorima Budućnost volley-a, dok su bronzu osvojili odbojkaši Galeba Liko Soho Group-a. Pehar šampionu kao i medalje za tri prvoplasirane ekipe uručio je Nikola Kažić, direktor reprezentacija OSCG.

Za najboljeg igrača juniorskog prvenstva proglašen je Milan Rovčanin iz Jedinstva, njegovi klupski drugovi Lazar Cimbaljević i Nikola Đurović dobili su priznanja za najboljeg primača, odnosno srednjeg blokera prvenstva. Dvije pojedinačne nagrade pripale su odbojkašima Budućnost volley-a, Avram Božović je proglašen za najboljeg tehničara, a Aleksa Račić za najboljeg libera juniorskog prvenstva. Pojedinačne nagrade uručio je Miloš Marković, selektor muške juniorske reprezentacije Crne Gore.

Rezultati drugog turnira odigranog u Podgorici: Top volley – Budva 2:0 (25:20, 25:18), Galeb Liko Soho Group – Budućnost volley 1:2 (8:25, 26:24, 13:15), Budva – Jedinstvo 0:2 (10:25, 10:25), Top volley – Galeb Liko Soho Group 0:2 (13:25, 12:25), Jedinstvo – Budućnost volley 2:0 (25:18, 25:23).

25. april 2024 09:06