Revanš u srijedu u Budvi / -FOTO: OSCG
22/04/2023 u 16:57 h

Odbojkašice Mediterana napravile veliki korak ka opstanku u eliti

Budvanke slavile su na gostovanju protiv Tempa rezultatom 3:1 (24:26, 25:13, 25:23, 25:18) u prvom meču baraža za EPCG Superligu

Odbojkašice Mediterana slavile su na gostovanju protiv Tempa rezultatom 3:1 (24:26, 25:13, 25:23, 25:18) u prvom meču baraža za EPCG Superligu.

Izabranice Nebojše Vulanovića odlično su otvorile utakmicu i povele na startu 6:1, pa 8:3. Sredinom seta, Tempo je imao prednost sedam poena (17:10), ali su gošće uspjele da se vrate i uhvate priključak 21:21. Na kraju, Tempo je završio set u svoju korist 26:24.

Iako je Tempo poveo 6:3 u drugom setu, Mediteran je pokazao kvalitet, prekenuo rezultat u svoju korist i bez problema izjednačio 25:13.

Uzbudljivo je bilo u trećem setu koji je bio izjednačen. Pri rezultatu 21:19 za Tempo, trener Mediterana Predrag Ćorluka zatražio je tajm aut, koji je urodio plodom za preokret 23:21. Vanja Matunović poentirala je za ekipu Mediterana i vođstvo u setovima rezultatom 25:23.

Mediteran je poveo u četvrtom setu 8:1 i prednost sačuvao do kraja za set 25:18 i pobjedu 3:1.

Revanš utakmica odigraće se u srijedu u Budvi od 19 časova.