Поново узели мјеру Грцима / фото: WATERPOLO.HU - DERENCSéNYI ISTVáN

Одбраном сломили Хелене

Ватерполисти Црне Горе изборили пласман у финале Свјетске лиге
Грчка – Црна Гора 4:8 (2:2, 1:0, 0:4, 1:2)

Базен у Тбилисију. Судије: Периш (Хрватска) и Дервију (Француска).

ГРЧКА: Зерведас (девет одбрана), Генидунијас 1, Скубакис, Капоцис, Фудулис, Папанастасиу, Дервисис 1, Аргиропулос, Мурикис, Коломвос, Јувецис 1, Калогеропулос, Галанидис.

ЦРНА ГОРА: Кандић, Бргуљан 1, Перковић 1, Петковић, Чучковић, Обрадовић, Видовић, Укропина 1, Ивовић 1, Спаић 1, Матковић 2, Банићевић 1, Тешановић (10 одбрана).

Ватерполисти Црне Горе изборили су пласман у Свјетске лиге, пошто су у полуфиналу завршног турнира у Тбилисију савладали Грчку.

Одбрана „црвених” је цијелим током меча била на високом нивоу, али је у нападу шкрипало у првом полувремену.

Имале су „ајкуле” од финиша друге до треће четвртине период од 12 минута без гола.

Хелени су водили у три наврата, а последњи пут 11 секунди до одласка на полувријеме (3:2).

Тада су изабраници Владимира Гојковића додатно стегнули одбрану, нису дозволили противнику да 14 минута погоди мрежу, па су са шест везаних погодака потисали високу побједу.

Црна Гора је данас наступила без Димитрија Обрадовића, Уроша Чучковића и Драгана Драшковића због проблема са стомачним вирусом.

Из истог разлога против Казахстана нису играли Мирослав Перковић и Алекса Укропина.

Здравствени билтен претходних дана није био идеалан ни код Марка ПетковићаДушана Банићевића, Матковића и голмана Тешановића.

Званично трећа репрезентације Европе ће се у финалу, сјутра састати са бољим из меча САД – Италија.

29. april 2024 15:51