Два гола Укропине / - facebook/osc
30/05/2021 u 13:56 h

Одлука о прваку Србије пада у мајсторици

Ватерполисти Новог Београда савладали Радники (14:11) у другом мечу финала плеј-офа Супер лиге. Одлучујући меч за титулу у сриједу у Крагујевцу

Одлука о новом прваку Србије у ватерполу пашће у сриједу у мајсторици.

Нови Београд је на свом пливалишту савладао Раднички са 14:11 (4:4, 4:3, 4:4, 2:0) и изједначио резултат на 1:1 у финалу плеј-офа Супер лиге Србије.

Домаћини су у два наврата имали три гола предности у трећој четвртини (11:8, 12:9).

Ипак, изабраници Уроша Стевановића се нису предавали, већ су пришли на минус један пред последњу дионицу.

У последњих осам минута се разбранио голмана Београђана, Димитрије Ристичевић, па су Ника Шушиашвили, својим петим и Василије Мартиновић првим голом ставили тачку на меч.

Херцегновљанин Филип Гардашевић и Будванин Александар Радановић су постигли по један гол за побјенике, док је у пораженој екипи Алекса Укропина постигао два гола.

Одлучујући меч за прву титулу шампиона државе ватерполисти Радничког и Новог Београда ће играти у сриједу у Крагујевца.

16. april 2024 14:57