Dobri nastupi u Lazarevcu / -FOTO: BSCG
31/03/2023 u 17:19 h

Omladinska bokserska reprezentacija Crne Gore na medjunarodnom turniru "Grejtest Open" u Lazarevcu

Pobjede Božovića i Šarčevića, poraz Roganovića

Omladinska reprezentacija Crne Gore učestvuje na medjunarodnom turniru "Grejtest Open", čiji će domaćin do 2. aprila biti Lazarevac. Filip Božović je u četvrtfinalu kategorije do 54kg pobijedio prekidom Dragana Grujića iz Slovenije, pa će u polufinalu boksovati protiv Nikolasa Kamburkaisa iz Kipra. Najbolji mladi sportista Crne Gore Mirko Šarčević se takođe plasirao u polufinale, u kojem će se boriti protiv Marka Pižurice iz Srbije, nakon što je u četvrtifinalu kategorije do 80 kg savladao Luidjija Šalova iz Hrvatske jednoglasnom odlukom sudija. Andrija Brajković je u kategoriji do 92kg voljom žrijeba izborio direktan plasman u finale, gdje čeka pobjednika meča izmedju Djordja Djordjevića iz Srbije i Filipa Kumića iz Hrvatske. Jedini od crnogorskih boksera koji je zaustavljen u četvrtinalu je Miloš Roganović, koji je u borbi kategorije do 63,5kg izgubio na poene od Strahinje Mosoronskog iz Srbije, pa će ostale dane turnira iskoristiti za sparinge radi sticanja iskustva. Jedan od najperspektivnijih crnogorskih mladjih takmičara Strahinja Mrdak se takodje nalazi u Lazarevcu, gdje će u uzrastu školaraca do 42kg odraditi dva uvodna meča sa domaćim bokserima.

Uz boksere se u Lazarevcu nalazi glavni trener reprezentacije Sergej Kudravcev, kao i lični treneri boksera Mugoša Kovačević i Slavko Mrdak.

23. april 2024 14:50