Ekipa Četiri sobe / - FOTO: 3X3 MONTENEGRO
20/08/2022 u 13:37 h
DAN portalDAN portal

Pljevljska ekipa najbolja u Kolašinu

Pljevaljska ekipa Četiri sobe pobjednik je četvrtog basket 3×3 turnira ljetnje sezone, koji je odigran na kolašinskom Ski centru 1600

Šampionski tim, koji je slavio prvi put ove sezone, nastupio je u sastavu Dejan i Goran Posuka, Dejan Džaković i Vasilije Cupara.

U zanimljivom finalu pljevaljski sastav pobijedio je Eliksir 22:12, sastav koji je napravio iznenađenje turnira – u polufinalu eliminisao dvostruke ovosezonske pobjednike, tim Dži junit /G-unit/ 21:19.

Do pobjede došao je zahvaljujući fenomenalnom šuterskom učinku Filipa Pejovića, koji je u tom meču postigao čak šest “dvojki”.

Kapiten Dejan Džaković kazao je da su turnir osvojili rezultatski ubjedljivo, navodeći da nije bilo lako u finalu.

- Ni u grupi nije bilo lako, pogotovo na ovakvoj temperaturi, ali sve u svemu, osvojili smo prvi turnir u Crnoj Gori i zadovoljni smo - kazao je Džaković.

Kapiten Eliksira Zoran Perović kazao je da je prvi cilj uoči turnira bio da prođu grupu.

- Njega smo ispunili. Drugi cilj nam je bio da damo sve od sebe u četvrtfinalu. Potom smo došli na Dži junit, respektabilnu ekipu, koja igra međuanrodne turnire, pobjeđuje mnogo jače protivnike, ali nije imala odgovor na šut za dva poena. I to je presudilo. Vjerovali smo u sebe, vjerovali smo da možemo, ali ponestalo nam je snage za finalni meč - rekao je Perović.

On je kao kapiten predvodio Filipa i Vladimira Pejovića i Svevana Kneževića u timu Eliksira.

Drugu godinu zaredom Ski centar Kolašin 1600 bio je domaćin najboljim basketašima u Crnoj Gori.

Učestvovalo je 12 ekipa , podijeljenih u četiri grupe.

Na putu do trijumfa i novčane nagrade u iznosu od 700 EUR Četir sobe eliminisale su NLO u polufinalu 21:18.

Naredna stanica 3×3 Montenegro karavana je na sjeveru Crne Gore – Bijelo Polje biće domaćin petog turnira u sezoni.

28. april 2024 13:56