Protiv Francuza u petak / -FOTO: BSCG
05/03/2024 u 08:19 h

Pobjeda Petra Marčića u Italiji

Kapiten bokserske reprezentacije Crne Gore savladao na startu svjetskog kvalifikacionog turnira za plasman na Olimpijske igre u Parizu Etiopljanina Sejfija Kebadu

Kapiten bokserske reprezentacije Crne Gore, Petar Marčić, ostvario je pobjedu na startu svjetskog kvalifikacionog turnira za plasman na Olimpijske igre u Parizu.

On je u italijanskom gradu Busto Arsicio, u prvom kolu kategorije do 80 kilograma, savladao Sejfija Kebadu iz Etiopije.

-Petar je bio ubjedljiv, pobijedio je sa čak dva nokdauna stemenog Etiopljanina, kazao je selektor Nikola Ružić.

Naredni rival u petak biće mu Francuz Jojerlan Cesar, zvanični prvak Evrope do 22 godine.

U toj kategoriji za jednu od četiri olimpijske vize bori se 61 bokser.

Danas će u ring Stefan Savković u kategoriji do 71 kilogram, protiv Muhamed Rašema iz Belgije.

Prva protivnica Bojane Gojković u kategoriji do 57 kilograma, u ćetvrtak, biće Esre Jildiz iz Turske.

25. april 2024 21:16