Karlos Sainc / EPA-EFE-FOTO: EPA/JOEL CARRETT
24/03/2024 u 08:11 h
D.M.D.M.

Pobjeda Sainca, Ferstapen odustao u trećem krugu

Vozaču Red Bula se zapalile kočnice u trećem krugu trke za VN Australije. Drugi je bio Šarl Lekler, a treći Landro Noris

Vozač Ferarija Karlos Sainc pobijednik je trke za Veliku nagradu Australije, koja je jutros vožena u Melburnu.

Sainc je na stazi Albert Park ostvario treću pobjedu u karijeri, a do nje je stigao u vremenu 1:20:26.843.

On se na stazu u Melburnu vratio nakon što je prije dvije sedmice podvrgnut operaciji slijepog crijeva.

Drugo mjesto zauzeo je njegov timski kolega Šarl Lekler (+2.3669, koji je osvojio i dodatni bod za najbrži krug trke, a treći je bio Lando Noris iz Meklarena (+5.904).

Vozač Meklarena Oskar Pjastri zauzeo je četvrto mjesto, peti je bio Serhio Peres iz Red Bula, a šesto i sedmo mjesto zauzeli su vozači Aston Martina Fernando Alonso i Lens Strol.

Vozač ekipe RB Juki Cunoda bio je osmi, a bodove su još osvojili vozači Hasa Niko Hulkenberg i Kevin Magnusen.

Trostruki svjetski šampion Maks Ferstapen, koji je startovao sa pol pozicije, morao je da odusane nakon što su mu se u trećem krugu zapalile kočnice.

Bilo je to njegovo prvo odustajanje poslije dvije godine i trke na istoj stazi.