Detalj sa prvog meča / -FOTO: ODBOJKA.ME
19/10/2022 u 22:52 h

Poraz Budve i u revanšu od Luneburga

Crnogorski šampion uzeo samo set

Odbojkaši Budve poraženi su večeras u Njemačkoj od Luneburga rezultatom 3:1 (25:12, 25:19, 26:28, 25:18), u kvalifikacionoj rundi CEV kupa.

Budvani su izgubili prvi susret u Tivtu sa 3:0 (25:14, 25:19, 25:10), pa je dvomeč bio riješen nakon što su Njemci na svom terenu uzeli dva seta.

Budva je nakon toga osvojila počasni, a domaćin priveo susret kraju u svoju korist.

Prije dvomeč sa Luneburgom u CEV kupu, Budva je igrala u prvom kolu Lige šampiona, gdje je dva puta poražena od austrijske ekipe Zadruga DOB. Budvani su i tada osvojili jedan set u revanšu u gostima.

Luneburg – Budva 3:1 (25:12, 25:19, 26:28, 25:18)

Luneburg – Dvorana: "LKH arena". Gledalaca: 700. Sudije: Kralovic (Slovačka), Piana (Italija).

Luneburg: J. Vorsli 2, Ešenko, Evert 20, Van de Kamp 11, G. Vorsli (libero), Mohvinkel 1, Gerken 1, Behme 7, Ketržinski 12, Mase 12, Šnicer 7, Kouvel.

Budva: Jelić 1, Miljanić, Lečić, Milenković 1, Rađenović, Gmitrović 20, Hadžisalihović 10, Krivokapić (libero), Giljanović 8, Ćinćur 6, Fazlić 3, Milić 7, Toman (libero), Begić, Bjeljac.

30. april 2024 07:13