Sjutra sa Rumunijom / -FOTO: OSCG
11/01/2024 u 17:45 h

Poraz odbojkaša Crne Gore u Rumuniji

Na startu turnira prve runde Zonskih kvalifikacija za Evropsko prvenstvo do 20 godina "crveni" izgubili od Bugarske

Muška odbojkaška reprezentacija Crne Gore za igrače do 20 godina poražena je od Bugarske rezultatom 3:1 (27:29, 25:12, 25:16, 25:14) na startu prve runde Zonskih kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Мlada црногорска ekipa, u čijoj startnoj postavi igraju 14-godišnji Vuk Stanojević i 16-godišnji Luka Lojić, odigrala je odlično prvi set i u veoma neizvjesnoj završnici uspjela da povede (29:27).

Favorizovana i iskusnija Bugarska je uspjela da opravda ulogu favorita u naredna tri seta, pa je uslijedio preokret za pobjedu Bugara rezultatom 1:3.

Najefikasniji u redovima Crne Gore bili su korektor Luka Lojić sa 14 poena i srednji bloker Nikola Đurović sa osvojenih 12 poena, dok je osam upisao Vuk Stanojević. Na drugoj strani, 18 poena je zabilježio Aleksandar Kandev.

"Crvene" u petak od 18 časova po našem vremenu očekuje duel sa domaćinom Rumunijom.

02. jun 2024 17:59