Душан Мандић / - Фото: Профимедиа
08/08/2021 u 10:36 h

Потопљени и Грци, Србија поново олимпијски шампион!

Ватерполисти Србије одбранили су титулу олимпијског шампиона

Изабраници Дејана Савића данас су у финалу олимпијског турнира у Токију надиграли Грчку са 13:10 и тако поновили успјех из Рија 2016. године.

Сjаjно jе Србиjа започела прву четвртину и постигла чак 6 голова, док су Грци дали три.

Услиједио је велики повратак Грчке у другом периоду. Водила је Србија 7:4, али су "Хелени" одличном игром у нападу убрзо стигли до 7:7.

У последњим тренуцима првог полувремена погодио је Прлаиновић и Србија је на велики одмор отишла са вођством 8:7.

Велика борба виђена је и у трећем периоду, стизали су Грци до поравнања, али је Србија пред одлучујући период водила 10:9.

Имала је Грчка у последњој четвртини 10:10, али онда су услиједили сјајни минути за српске ватерполисте који су избушили одбрану Грчке и дошли до великог и коначног тријумфа

19. april 2024 19:12