Ћук водио Крагујевчане да подвига / - фото: SCREENSHOT/KVKRADNICKI.COM
09/11/2021 u 23:39 h

Раднички из понора до ремија

Ватерполисти из Крагујевца постигли три гола у последњих минут и 49 секунди, комплетирали серију 4:0 и стигли до првог бода у Лиги шампиона. У гостима славио само Олимпијакос против Новог Београда

Ватерполисти Радничког губили су четири гола разлике на тачно три минута и 59 секунди до краја утакмице са Френцварошем (7:11), али су успјели да стигну до првог бода у Лиги шампиона 11:11 (2:2, 4:4, 1:2, 4:4).

Утакмица у Крагујеву је била изједначена на средине треће четвртине (7:7), након чега се европски вицепрвак одвојио серијом 4:0.

ФТЦ је након тога умјесто да игра, почео да гледа на сат, „ђаволи” су намирисали крв и узвратили исто мјером.

Шумадинци су постигли три гола у последњих минут и 49 секунди.

Искусни Милош Ћук је предводио домаће са три гола, а погодак више је за Фради, који је на сличан начин остао без побједе на премијери у Бреши, постигао Силард Јаншик.

Други српски представник у А групи, Нови Београд, поражен је на свом пливалишту од Олимпијакоса 9:12 (2:4, 3:2, 0:4, 4:2).

Пирејци су везали у финишу прве и на старту друге четвртине пет голова за вођство 6:2, да би након перфектних 4:0 у трећој дионици стекли недостижних пет голова вишка (10:5).

Константинос Генидунијас је са четири гола предводио Грке.

По три гола су за црвено-бијеле постигли Филип Филиповић и Хрисоспатис, као и Ника Шушиашвили на другој страни.

У репризи прошлогодишње борбе за треће мјесто Бреша је поново савладала Барселонету 14:12 (4:3, 3:3, 4:2, 4:2, 3:4).

Шпанци ни једном нису водили, али су осам пута стизали резултат, све док „лавови” у финишу треће и на старту четврте четвртине нису везали четири гола за 12:8.

Запријетили су гости серијом 4:1 и на два и по минута до краја пришли на 12:13, али је Јакопо Алесијани потврдио побједу екипе црногорског голмана Петра Тешановића.

Борис Вапенски је у редовима домаћих имао перфектан шут 4/4.

Исти број голова, али из седам покушаја је постигао Алваро Гранадос из Барселонете.

Сплитски Јадран је на средини треће четвртине имао седам голова вишка у односу на Динамо Тбилиси (12:5), па је у финишу себи могао да допусти опуштање 15:13 (3:2, 7:3, 4:2, 1:6).

Искусни Никша Добуд, Анђело Шетка и Јерко Маринић-Крагић су постигли по три гола за Звончац, док је гол више за грузијске „полицајце” дао Душан Васић.

29. april 2024 08:22