Укропина без поготка / - фото: ОСЦ/FACEBOOK
15/05/2021 u 23:33 h
Nikola JovanovićNikola Jovanović

Раднички преживио Шабац

Прваци Регионалне лиге изборили мајсторицу у полуфиналу плеј-офа Супер лиге Србије. Нови Београд савладао Црвену звезду у реваншу и пласирао се у финале. Црногорци нису били превише расположени за игру

Ватерполисти Новог Београда савладали су Црвену звезду у реваншу 12:11 (3:3, 5:4, 4:2, 0:2) и изборили пласман у финале плеј-офа Супер лиге Србије, док ће у судару Радничког и Шапца одлучивати мајсторица.

Новобеограђани су убједљивом побједом у првом мечу над „црвено-белима” (12:6) показали да су квалитетнији тим.

У реваншу су на крају треће четвртине водили 12:9 и мислило се да ће лагано у финале.

Црвена звезда је последњу дионицу отворила са два гола, смањила заостатак на минумум, али у последњих пет минута није било погодака.

Узалуд је домаћинима била „петарда” Вељка Танкосића.

Новљанин Гаврил Суботић је постигао један гол.

Његов суграђанин Филип Гардашевић је постигао два поготка за Новобеограђане.

Шабац је старту серије шокирао Раднички (8:7), али није имао снаге да на свом пливалишту заврши посао – 5:8 (1:1, 1:2, 1:3, 2:2)

Регионални првак је затегао одбрану, одличан је био голман Лазар Добожанов, који је при резултату 1:1 одбранио петерац црногорском репрезентативцу Драгану Драшковићу.

Гости су држали Шапчане без гола скоро осам минута у финишу друге и током треће дионице, када су са три везана гола стекли кључну предност (5:2).

Крагујевчане је до побједе предводио Марко Радуловић са три поготка.

Бивши ватерполиста Будве, Срђан Вуксановић је уз Огњена Стојановића био једини двоструки стријелац у редовима домаћих.

Нико од Црногораца није био расположен за игру.

28. april 2024 14:02