Detalj sa meča SAD - Srbija / -FOTO: WORLDAQUATICS
01/07/2023 u 10:23 h
Dan portalDan portal

Svjetski kup vaterpolista: SAD bolja od Srbije

U polufinalu će se sastati SAD i Italija, odnosno Mađarska i Španija

Vaterpolo reprezentacija Srbije nije uspjela da se plasira u polufinale Svjetskog kupa, pošto je prošle noći u Los Anđelesu izgubila od selekcije SAD sa 9:10 (5:3, 1:0, 3:3, 0:4),

Srbija je posle tri četvrtine imala tri gola prednosti, ali su vaterpolisti SAD u posljednjoj dionici preokrenuli rezultat. Odlučujući gol na meču postigao je Hanes Daub minut i 14 sekundi prije kraja.

U redovima Srbije najefikasniji je bio Strahinja Rašović sa četiri gola, dok je Amerikance do pobjede vodio Maks Irving sa tri pogotka.

- Rezultat nikad ne laže. Igrali smo loše na početku drugog poluvremena, ali smo na kraju trećeg dijela mislili da je sve gotovo. Izgubili smo 4:0 posljednju četvrtinu i to je to - naglasio je selektor Srbije Uroš Stevanović.

Vaterpolisti Srbije će večeras u ponoć igrati sa Rumunijom u razigravanju za plasman od petog do osmog mjesta.

U ostalim mečevima četvrtfinala postignuti su sledeći rezultati: Španija - Njemačka 18:9, Italija - Rumunija 20:2, Mađarska - Grčka 6:4.

U polufinalu će se sastati SAD i Italija, odnosno Mađarska i Španija.

10. maj 2024 16:48