Milena Raičević / - FOTO: ŽRK BUDUćNOST BEMAX
04/02/2023 u 19:25 h

Ubjedljiv poraz Budućnosti u Danskoj

Rukometašice Budućnosti poražene su od Esbjerga u Danskoj 30:20 u 13. kolu Lige šampiona

Izabranice Bojane Popović zabilježile su tako sedmi poraz u elitnom takmičenju uz pet pobjeda i jedan remi.

Esbjerg ima 10 pobjeda i tri izgubljena meča.

Budućnost je jako dobro odigrala prvi dio prvog poluvremena u kome je bio potpuni egal sve do finiša tog dijela gdje je Budućnost imala rezultat 9:9.

Uslijedio je paklen finiš prvog poluvremena domaćeg tima, pa je Esbjerg na poluvremenu vodio 15:9.

Od starta drugog poluvremena Esbjerg je uvećavao prednost. Danska ekipa je na polovini perioda imala plus deset, 24:14.

Imao je domaći tim i plus 14 (29:15), ali je Budućnost u samom finišu uspjela da ublaži poraz.

Kod Budućnosti najefikasnija je bila Milena Raičević sa pet golova, dok je Vanesa Agović dodala četiri.

Kod Esbjerga su se istakle Reištad i Turkoglu sa po pet golova.

24. april 2024 15:57