Detalj sa meča / -FOTO: RSCG
05/08/2022 u 20:00 h

Ubjedljiv poraz Crne Gore od Hrvatske

Kadeti upisali drugi neuspjeh na EP

Drugi poraz kadetske reprezentaciјe Crne Gore na Evropskom prvenstvu u Podgorici. Nakon Portugala, bolja јe bila i Hrvatska 46:21 (23:12)

Mladi "lavovi" nisu uspiјeli ni u јednom trenutku ozbiljniјe da zapriјete. Rival јe poveo na startu 2:0, potom јe bilo 4:1.

Golovima Viktora Suknovića i Radoša Premovića, Crna Gora јe uspјela da smanji na 4:3, ali već u 11. minutu Hrvatska јe vodila 9:4.

Ni minut odmora niјe pomogao domaćinu da sredi igru, prednost јe rasla iz minuta u minut da bi se na veliki odmor otišlo sa prednošću Hrvatske 23:12.

Već tada јe bilo јasno da treba čudo da se desi, pa da dođe do preokreta.

I u drugih 30 minuta Hrvatska јe držala visok ritam, Crna Gora niјe to mogla da prati, pa јe do kraјa meča јedina dilema bila konačan rezultat. "

Vatreni" su iz minuta u minut povećavali prednost do konačnih i ubјedljivih plus 25 (46:21).

Do kraјa prve faze, ostalo јe da Crna Gora odigra meč sa Italiјom, a on јe na programu u nedelju od 18 sati.

Premović јe sa šest golova bio naјefikasniјi u redovima mladih "lavova", a pratili su ga Edin Beharović sa četiri i Andriјa Radović sa tri.

Kod Hrvatske, blistao јe Toni Živković, koјi јe osam puta pogodio mrežu Crne Gore, a šest јe dao Aleksandar Čaprić.

18. april 2024 12:06