26/06/2021 u 13:56 h

Успјешан старт у Тбилисију

Ватерполисти Црне Горе савладали Сједињене Америчке Државе у првом колу Б групе Суперфинала Свјетске лиге
Црна Гора – САД 10:6 (0:2, 5:2, 3:2, 2:0)

Базен у Тбилисију. Судије: Дервију (Француска) и Аимбетов (Казахстан). Играч више: Црна Гора 13 (4), САД 12 (3). Петерци: САД 1 (0).

ЦРНА ГОРА: Кандић, Бргуљан 2, Перковић, Петковић 1, Чучковић 1, Банићевић, Видовић 1, Укропина 2, Ивовић 3, Спаић, Матковић, Радовић, Тешановић (12 одбрана и петерац).

САД: Волф (четири одбране), Хупер 2, Вавић, Оберт 1, Дауб, Купидо, Халок, Вудхед, Бовен 1, Рамирез, Смит 1, Ирвинг 1, Холанд (седам одбрана).

Ватерполисти Црне Горе успјешно су стартовали на Суперфиналу Свјетске лиге  у Тбилисију.

Званично трећа репрезентација Европе је у првом колу Б групе савладала Сједињене Америчке Државе.

Требало је „црвенима” мало времена да постигну радну температуру.

Први гол су постигли тек у деветом минуту, преко Александра Ивовића.

Макс Ирвинг је вратио Американцима два гола вишка (3:1).

Имали су „јенкији” велику шансу да стигну и до три гола предности.

Петар Тешановић је међутим одбранио петерац Алексу Бовену и пробудио своје саиграче.

Изабраници Владимира Гојковића су серијом 4:0 преузели конце игре у своје руке и нису их испуштали до краја утакмице.

Момци Дејана Удовичића су у последњем минуту треће четвртине пришли на 6:7, али више од тога нису могли.

„Ајкуле” у недјељу од 14.30 сати играју са Грузијом, док ће групу Б затворити у понедјељак у 16.15 часова, дуелом са Јапаном.

18. maj 2024 14:28