Crnogorski vaterpolisti / - FOTO: ANNA FEHER
27/06/2022 u 15:00 h

Crna Gora savladala opasni Japan za četvrtfinale sa Španijom!

Vaterpolisti Crne Gore plasirali su se u četvrtfinale Svjetskog prvenstva u Mađarskoj

Crna Gora je danas u osmini finala nakon velike borbe savladala Japan sa 10:9.

Izabranici Vladimira Gojkovića će u četvrtfinalu igrati protiv velikog rivala Španije.

"Ajkule" su odlično započele meč i prvu četvrtinu dobile rezultatom 3:1.

Sve se promijenilo u drugom periodu kada je Japan došao do mnogo bolje igre i taj kvartal dobio 5:2, pa su "Samuraji" vodili na poluvremenu 6:5.

Treća četvrtina bila je izuzetno neizvjesna, ali je naša selekcija uspjela da poravna, pa je rezultat pred odlučujući kvartal bio 8:8.

Drama je viđena u poslednjem periodu, povela je Crna Gora 10:8, Japan spustio na 10:9, a naša selekcija je u samom finišu sačuvala prednost i došla do pobjede.

Jedan od najzaslužnijih za trijumf Crne Gore bio je golman Dejan Lazović sa čak 20 odbrana.

Četvrtfinalni duel sa Španijom igra se u srijedu.

Izabranici Vladimira Gojkovića biju bitku sa selekcijom Japana za plasman među osam najboljih reprezentacija svijeta.

"Ajkule" su grupnu fazu završile sa dva trijumfa i jednim porazom.

Naša selekcija je na startu takmičenja iuzgubila od domaćina Mađarske, zatim je u neizvjesnom meču savladala Gruziju, a onda bila iviše nego ubjedljiva protiv Brazila.

Ako naša selekcija uspješno okonča duel sa "Samurajima" u četvrtfinalu je čeka duel sa Španijom.

25. april 2024 11:51