Crnogorski vaterpolisti / - FOTO: LASZLO BALOGH
08/09/2022 u 15:07 h
DAN portalDAN portal

(KRAJ) Poraz od Grčke, Crna Gora će se boriti za sedmo mjesto

Vaterpolisti Crne Gore poraženi su od Grčke u Splitu 14:12 u borbi za plasman od 5. do 8. mjesta na Evropskom prvenstvu

Ovim porazom Crna Gora je izgubila šanse da se bori za peto mjesto, pa će se na kraju boriti za sedmo i za pplasman na Svjetsko prvenstvo.

Neizvjesna je bila prva četvrtina, ali je u samom njenom finišu Crna Gora postigla pogodak i dobila taj period 2:1

Dobro je naša selekcija odigrala drugi period koji je dobila 3:2 i tako sa 5:3 vodila na poluvremenu.

Grci su bili apsolutno dominantni u trećoj četvrtini, postigli čak šest golova, a naša selekcija dva, pa je Grčka pred odlučujući period vodila 9:7.

Nije imala naša selekcija dovoljno snage da ugrozi vođstvo Grčke u poslednjem periodu, Naprotiv "Heleni" su uvećali vođstvo imali i plus četiri i na kraju stigli do sigurne pobjede.

Crna Gora će za sedmo mjesto igrati protiv poraženog iz duela Francuska - Gruzija.

Najava

Izabranici Vladimira Gojkovića nisu uspjeli da se plasiraju u samu završnicu šampionata i umiješaju se u borbu za medalje.

Crna Gora je u četvrtfinalnom meču izgubila od Mađarske.

U slučaju pobjede nad "Helenima" Crna Gora će za petu poziciju igrati sa pobjednikom meča Francuska - Gruzija.

18. maj 2024 14:27