Vaterpolisti Crne Gore / -FOTO: ANNA FEHER
01/07/2022 u 15:12 h

"Ajkule" poražene od Srbije, u nedelju igraju za sedmo mjesto

Vaterpolisti Crne Gore igraju za plasman od petog do osmog mjesta

Vaterpolisti Crne Gore su poraženi od Srbije 10:7 (2:2, 3:2, 3:2, 2:1) u razigravanju za plasman od 5. do 8. mjesta.

Utakmica je riješena sredinom posljednje četvrtine, kada su se "delfini" odlijepili na plus tri (9:6).

"Ajkule" će u nedelju igrati za sedmo mjesto, a rival će biti Mađarska ili Amerika.

Njihov meč na programu je večeras od 21 sat.

Najbolji kod Crne Gore bio je Đurđić sa tri gola, dok se kod Srbije istakli Jakšić i Strahinja Rašović, koji su dali, takođe, po tri gola.

----------------------------------

Kraje meča, Srbija je pobijedila (10:7), Crna Gora u nedelju igra za sedmo mjesto.

Mandić je izgubio loptu, minut i 34 sekunde prije kraja, Gojković je zatražio minut odmora.

Do kraja nešto više od dva i po minuta.

Radulović vraća Srbiji tri gola viška (7:10)

Do kraja je ostalo manje od četiri minuta.

"Ajkule" su iskoristile igrača više, Popadić je smanjio (7:9).

Isključen je bio Averka, a precizan Strahinja Rašović (6:9).

Srbija ima maksimalnih plus tri, pošto je iskoristila igrača više.

Bez gola u prva dva minuta posljednje četvrtine, oba tima su promašila po dva napada.

Ekipa Dejana Savića ima dva gola viška, do kraja je ostala još jedna četvrtina.

Isključenje Popadića, Srbija je iskoristila, Strahinja Rašović je bio precizan (6:8)

Đurđić je smanjio, Crna Gora je dala gol s aigračem više nakon isključenja Subotića (6:7)

Jakšić je vratio "delfinima" dva gola viška (5:7)

Vodila je Srbija 6:4, a ali je Vlado Popadić smanjio.

-----------------------------------------------------------------------

Vaterpolisti Crne Gore na Svjetkom prvenstvu u Mađarskoj igraju protiv Srbije meč za plasman od petog do osmog mjesta

25. april 2024 13:41