Crnogorske rukometašice / - FOTO: RSCG
15/11/2022 u 19:37 h

(KRAJ) Pala je Rumunija, Crna Gora je praktično u polufinalu!

Rukometašice Crne Gore gotovo izvjesno izborile su plasman u polufinale Evropskog šampionata

Crna Gora je večeras u meču 2. kola druge faze takmičenja u Skoplju savladala Rumuniju sa 35:34.

Na taj način izabranice Bojane Popović praktično su se plasirale među četiri najbolje selekcije Evrope. Jedino ih u tome može spriječiti eventualna večerašnja pobjeda Njemica nad Francuskom.

Velika borba odvijala se tokom cijelog prvog poluvremena. Naša selekcija je odlično počela duel i imala plus tri u dva navarata, 5:2, 6:3.

Polako su Rumunke topile prednost naše selekcije kako je utakmica odmicala i u jednom momentu povele 12:11. Imale su i plus dva, ali su se "Lavice" vratile, pa je na poluvremenu rezultat bio 18:18.

I drugo poluvreijeme je bilo jednako zanimljivo. Imala je Rumunija plus dva, pa onda i Rumunija (24:22), nakon čega je uslijedio egal.

Na nešto više od pet minuta do kraja Crna Gora je stigla i do plus tri, 33:30. Uslijedila je drama ponovo jer su Rumunke prišle na gol minusa, ali je uspjela naša selekcija da zadrži koncentraciju i da trijumfuje u finišu.

Najefikasnija u našoj selekciji bila je Jovanka Radičević sa osam poena, a isto toliko je postigla Itana Grbić.

Kod rumunske selekcije istakla se Kristina Neagu sa 16 golova.

Najava

Izabranice Bojane Popović u slučaju trijumfa izboriće plasman u polufinale šampionata.

Crna Gora je prije dva dana izgubila od Francuske 27:19 na startu druge faze u Skoplju nakon što je u prva tri kola zabilježila sve tri pobjede u Podgorici.

Rumunke su na startu druge runde nadigrale Španiju u neizvjesnom meču 28:27.

"Lavice" su sada druge na tabeli sa četiri boda, Francuska je maksimalna sa šest.