Crnogorski rukometaši / - FOTO: IHF
18/01/2023 u 19:24 h

Ubjedljiv poraz "Lavova" na startu glavne faze, Francuska pokazala klasu

Rukometaši Crne Gore poraženi su od Francuske 35:24 u prvom meču glavne faze Svjetskog šampionata

Aktuelni olimpijski šampioni apsolutno su opravdali ulogu velikog favorita u večerašnjem meču.

Ovom pobjedom "Trikolori" su došli do maksimalnih šest bodova, dok je naša selekcija ostala na dva i praktično se oprostila od plasmana u četvrtfinale.

Jako dobro je naša selekcija započela meč i imala je egal sa moćnim rivalom.

Francuzi su se sredinom prvog poluvremena počeli odljepljivati na nešto veću razliku. "Trikolori" su obično imali po tri, ili četiri gola prednosti, a u pojedinim momentima i plus pet.

Ipak, naša selekcija je na poluvremenu imala minus tri, 16:13.

Od starta drugog poluvremena Francuska je igrala bolje, pa je njihova prednost rasla.

Klasa aktuelnih olimpijskih šampiona dolazila je do izražaja iz minuta u minut, pa su "Trikolori" na kraju ubjedljivo slavili.

Naša selekcija u narednom kolu u petak će igrati protiv Poljske.

Najefikasniji u našoj selekciji bio je Miloš Božović sa šest golova.

Kod Francuske se istakao Ričardson sa 10 golova, a golman Žerar je imao čak 15 odbrana.

Francuszi su se sredinom prvog poluvremena počeli odljepljivati na nešto veću razliku. "Trikolori" su obično imali po tri, ili četiri gola prednosti, a u pojedinim momentima i plus pet.

Najava

Protivnik Francuska je aktuelni olimpijski šampion i najdominantija selekcija planete u 21. vijeku. Trostruki osvajač zlatne olimpijske medalje, šestostruki šampion svijeta i trostruki prvak Evrope.

U januaru prošle godine, Crna Gora je u Budimpešti hrabro parirala Francuskoj u glavnoj rundi Evropskog prvenstva, naročito u prvom poluvremenu.

Sada „lavovi“ žele da odigraju još odvažnije protiv velikana svjetskog rukometa i pokušaju da prirede senzaciju, koja bi ih ostavila u igri za plasman u četvrtfinale planetarne smotre.

- Ova ekipa je opravdala očekivanja i ostvarila najbolji rezultat na Svjetskim prvenstvima i na tome im čestitam. Od ovog trenutka kreću prave utakmice na kojima ćemo biti konkurentni i pokazati da ono čemu težimo, da se uključimo u vrh svjetskog rukometa, da možemo, pa iako smo oslabljeni neigranjem Nemanje Grbovića. I dalje vjerujemo, imamo planove i ambicije - istakao je selektor Zoran Roganović.

06. maj 2024 12:24