Детаљ са меча Јадран - Будва / -Фото: Крсто Вуловић
21/03/2022 u 21:28 h
Д.М.Д.М.

Ватерполо шампионат Црне Горе: Будва намучила Јадран, Приморац рутински

Два тима наставила доминацију

Јадран је уписао и девету побједу у шампионату Црне Горе ове сезоне, али је морао добро да се помучи да против Будве стигне до бодова 9:8 (2:3, 2:0, 4:2, 1:3).

Домаћин је одлично почео, у финишу прве четвртине имао је два гола вишка (3:1), да би гости до полувремена преокренулу (3:4).

У наставку се Јадран одлијепио на 6:3 и 8:5, али се Будвани нису предавали. Пријетили су, шест и по минута прије краја меча су пришлиу на 7:8, али даље нису могли.

Побједу Јадрану обезбиједио је Матија Сладовић 90 секунди прије посљедњег звука сирене (7:9).

Најефикаснији код Јадрана био је Јован Вујовић са шест погодака, док се код домаћина истакао Петар Ћетковић (три).

Приморац је у которском окршају, према очекивањима, био бољи од Катара 10:6 (1:0, 2:2, 4:2, 3:2).

Прва четвртина је била доста неефикасна, виђен је само један погодак, а дао га је Марко Мршић.

У наставку су "намјестили" руку. Екипа Ранка Перовића је на полувремену имала минималну предност (3:2),

Све дилеме је ријешила до краја треће периода када је било 7:4, а три и по минута прије краја дуела и максималних 10:4.

Катаро је преко Јосипа Реихела и Душана Милаша ублажио пораз.

Ђорђије Станојевић је за Приморац постигао два поготка.