Prvi igrač svijeta izborio plasman u četvrtfinale Majamija

Španski teniser Karlos Alkaraz plasirao se u četvrtinale turnira u Majamiju.

On je posle jednog časa i 38 minuta igre bio bolji od Tomija Pola – 6:4, 6:4.

Polufinalista Australijan opena nije uspio da naudi prvom teniseru svijeta, u meču u kojem je imao jednu jedinu brejk loptu.

Sa druge strane, Alkaraz ih je imao šest, iskoristio je dvije, po jednu u svakom od setova.

Na vrijeme je lomio rivala i u prvom i u drugom periodu, te mu se na kraju i revanširao za poraz u Montrealu prošlog ljeta.

Alkaraz će u četvrtinalu igrati protiv Tejlora Frica, koji je ranije danas izbacio Holgera Runea.

Karen Hačanov i Stefanos Cicipas su odigrali reprizu polufinala Melburna, s tim da je ovoga puta pobjednik bio drugačiji.

Rus je odnio pobjedu 7:6 (7-4), 6:4, poslije malo više od jednog i po časa igre.

Tokom prvog seta samo je Cicipas imao dvije brejk lopte, tako da je on morao da bude riješen poslije taj brejka.

Bilo je rezultatski neizvjesno do rezultata 3:3, ali je onda Hačanov napravio seriju 4:1 i poveo sa 1-0 u setovima.

Grk je servis izgubio u petom gemu drugog seta. U sedmom je spasao jednu brejk loptu, ali do šanse za ribrejk nije stigao.

Hačanov će u četvrtfinalu igrati sa boljim iz duela Fransisko Serundolo – Lorenco Sonego.

24. april 2024 22:18