
Pobjeda protiv idola Novaka Đokovića u drugom kolu nije bila slučajnost - Italiajan Mateo Arnaldi u Madridu nastavlja svoju bajku.
Trenutno 44. igrač na ATP listi danas je srušio još jednog favorita, Amerikanca Frensisa Tijafoa, 17. igrača svijeta - 6:3, 7:5 za prvo četvrtinale na nekom Mastersu u karijeri.
Rival Arnaldiju u borbi za polufinale biće Britanac Džeka Drejper, šesti teniser na svijetu koji je nadigrao još jednog Amerikanca Tomija Pola sa dva puta po 6:2.
Dva četvrtfinalna para su već poznata, a čine ih: Fransisko Serundolo - Jakub Menšik i Danil Medvedev - Kasper Rud.
Prva polufinalistkinja ženskog turnira je Poljakinja Iga Švjontek, koja je izgubila prvi set sa nulom, a onda podigla nivo igre i režirala preokret protiv Amerikanke Medison Kiz kojoj se tako revanširala za poraz u polufinalu Australijan opena - 0:6, 6:3, 6:2 za sat i 56 minuta.
Švjontek sada čeka bolju iz okršaja Ruskinje Mire Andrejeve i Amerikanke Koko Gof.